wystawa Moniuszko

Od dnia 11 czerwca 2019 roku do 31 grudnia 2019 roku można w Gminnej Bibliotece Publicznej w Świerczach oglądać stałą ekspozycję poświęconą życiu i twórczości Stanisława Moniuszki – jednego z patronów 2019 roku.
5 maja br. obchodziliśmy 200. rocznicę urodzin tego wybitnego kompozytora, dyrygenta, organisty, pedagoga, wieloletniego dyrektora Teatru Wielkiego w Warszawie oraz twórcy polskiej opery narodowej.
Ekspozycja ma układ modułowy. Składa się z 15 bogato ilustrowanych plansz o wymiarach 70x100cm., prezentujących kolejne etapy życia i muzycznych dokonań Moniuszki. Plansze przygotowało Biuro ds. obchodów 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki, działające przy Teatrze Wielkim w Warszawie, przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Zachęcamy do oglądania w godzinach pracy biblioteki: pn. – czw. – 9:00-17:00, pt. 9:00-16:00, Sb. 9:00 -14:00. Jest to nieocenione źródło wiedzy o wielkim kompozytorze.

 

odwiedzinach naszych najmlodszych

Trwa XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Z tej okazji odwiedziliśmy naszych najmłodszych Czytelników z Oddziałów Przedszkolnych SP Świercze oraz z Niepublicznego Przedszkola Akademia Malucha. Tradycyjnie zaczęliśmy od przeczytania „Lokomotywy” Juliana Tuwima.

odwiedzinach naszych najmlodszych2

Dzieci słuchały także opowiadań z książki I. Czarkowskiej, pt. „Detektyw Zagadka.Tajemnica zielonej skarpetki”, historii o przygodach piesków z Psiego Patrolu oraz wierszyków o sporcie. Po wysłuchaniu wszystkich opowieści maluszki przeglądały nowości książkowe.

3odwiedzinachnaszych czytelnikow

01listyZafryki

21 maja 2019 roku nasi najmłodsi czytelnicy poznali historię podróżnika Kazimierza Nowaka, który w 1931 roku wyruszył z Boruszyna, aby przemierzać Afrykę na rowerze. Samotna podróż z północy na południe i z powrotem zajęła mu ponad 5 lat. Swoje spotkania z beduinami, przygody z lwami i trudy w pokonywaniu piasków Sahary opisywał w listach do żony Marysi.Podczas spotkania przedszkolaki poznały wiele szczegółów dotyczących roślinności, zwierząt oraz obyczajów plemion zamieszkujących Czarny Ląd, a metoda kamishibai – opowiadania za pomocą ilustracji, bardzo przypadła im do gustu. Spotkanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

02listyZafryki

mkidn 01 cmyk 5

Parenting Hero

Jesteś rodzicem dziecka w wieku 2-7 lat i chcesz rozwijać i utrwalać swoje umiejętności wychowawcze w innowacyjny sposób? Wypróbuj aplikację Parenting Hero. Aplikacja powstała przy współpracy z Joanną Faber i Julie King  – autorkami  książki „JAK MÓWIĆ, żeby maluchy nas słuchały. Poradnik przetrwania dla rodziców dzieci w wieku 2-7 lat.”

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com