Dzien Kubusia Puchatka

21 stycznia 2020 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Świerczach dołączyła do świętowania Dnia Kubusia Puchatka. 18 stycznia ten najsłynniejszy mieszkaniec Stumilowego Lasu obchodzi swoje urodziny. Data wybrana została nieprzypadkowo, na ten dzień przypadają bowiem urodziny autora przygód Kubusia - Alana Alexandra Milne'a. Z tej okazji wybraliśmy się z wizytą do przedszkola. Przeczytaliśmy trzy opowiadania związane z naszym solenizantem : ,, Kubuś Puchatek poznaje cztery pory roku”, ,, Kubusiowe urodzinki ”, ,, Kubuś Puchatek poznaje uczucia ”. Przedszkolaki chętnie i radośnie uczestniczyły w zabawach, poznały historię powstania książki i zapoznały się z przygodami Kubusia Puchatka i jego przyjaciół.

ferie w bibliotece 2020 1581082667

Ogolnopolski DzienGlosnegoCzytania

Od 2001 roku 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Jest to święto ustanowione przez Polską Izbę Książki, związane z urodzinami Janiny Porazińskiej, autorki piszącej dla dzieci i młodzieży. Dnia 26 września odwiedziliśmy przedszkolaki z oddziału przedszkolnego działającego przy SP Świercze. Do wspólnego czytania wybraliśmy książki, „Miś koralik”. „Skarpetki” i „Zuzia idzie do zoo”. Od dawna wiemy, że czytanie uczy myślenia, rozwija wyobraźnię i poszerza wiedzę. Czytajmy więc naszym dzieciom jak najczęściej.

GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA BIERZE UDZIAŁ W 6 EDYCJI PROJEKTU O FINANSACH W BIBLIOTECE

1finansachwbibliotece

O finansach w bibliotece to projekt realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. Nadrzędnym celem projektu jest edukacja ekonomiczna osób 50+. Uczestniczący w zajęciach seniorzy realizują 5 modułów kursu on-line dotyczących min. płatności bezgotówkowych, bezpiecznych finansów w sieci, zakupów przez internet, ubezpieczeń, czy kwestii związanych z dziedziczeniem. Nasza biblioteka zakwalifikowała się do tegorocznej edycji projektu. Na realizację zajęć projektowych otrzymaliśmy środki zewnętrzne w kwocie 1950 zł. Szkolimy dwie 10-osobowe grupy seniorów. 25 i 27 września odbyły się pierwsze spotkania szkoleniowe.

2finansachwbibliotece

Tematem, który realizowaliśmy były płatności bezgotówkowe. Seniorzy pogłębili swoją wiedzę na temat kart płatniczych: debetowych, kredytowych, płatności BLIK, oraz systemów płatności mobilnych. Pracowali w grupach omawiając zalety i wady kart płatniczych, dowiedzieli się jak zastrzec kartę w przypadku jej zagubienia lub kradzieży, pracowali przed komputerem wykonując przykładowe przelewy, rozwiązując test kończący moduł. Otrzymali również kontakt do Powiatowego Rzecznika Konsumentów. Przed nami jeszcze 5 spotkań.

4finansachwbibliotece

Mała Ksiazka Wielki Czlowiek

Pierwsze wyprawki w ramach projektu Mała książka – wielki człowiek ROZDANE. Małych Czytelników przybywa, rosną statystyki wypożyczeń. Co nas bardzo cieszy. Miło patrzeć jak Maluchy przychodzą do naszej biblioteki z Rodzicami, pytają o wyprawki i buszują w dziecięcym kąciku w poszukiwaniu ciekawych książeczek. Mamy nadzieję, że Ci Mali Czytelnicy zostaną z nami na długo. Projekt bardzo wartościowy. ZAPRASZAMY.

mkidn 01 cmyk

Od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r.
Gminna Biblioteka Publiczna w Świerczach
realizuje zadanie, pt. Biblioteka - tu się dzieje!
w ramach Programu Partnerstwo dla Książki.
Zadanie dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

  Bibliotekanarodowlogo

 NPRC malinowy

logo msib 2    

 

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com