Odwiedziny w Akademii Malucha

 

17 kwietnia br. w ramach rewizyty, odwiedziłam małych czytelników Niepublicznego Przedszkola Akademia Malucha. Korzystając z sugestii Pani Magdaleny Borowskiej, która dobrze zna preferencje czytelnicze swoich wychowanków, zabrałam ze sobą książki o zwierzętach i dinozaurach. Były to zabawne wierszyki  autorstwa Wiesława Drabika, np. "Osiołek uparciuszek", "Hipopotam ma problemy", "Nieśmiała owieczka", "Niesforna gąska", wiersze Jana Brzechwy, seria Wydawnictwa Buchmann pt. "Dzikie zwierzęta", psychologiczna seria autorstwa F. Law, w której autorka posługując się zwierzęcą metaforyką opisuje wartości i prezentuje różne zachowania społeczne.

 

Każde z dzieci poprosiłam o wybranie książeczki, która najbardziej mu się podoba, a następnie czytałam opisaną w niej historię, od czasu do czasu zadając pytania dotyczące przeczytanych fragmentów. Poprawne odpowiedzi nagradzałam zakładkami do książek i kolorowymi naklejkami.

Moje spotkanie z Maluchami upłynęło w atmosferze zabawy przerwanej wybuchami szczerego śmiechu. Od jednego z uczniów - Jasia otrzymałam piękny rysunek, przedstawiający:

Myślę, że to nie była moja ostatnia wizyta u Przedszkolaków


mkidn 01 cmyk

Od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r.
Gminna Biblioteka Publiczna w Świerczach
realizuje zadanie, pt. Biblioteka - tu się dzieje!
w ramach Programu Partnerstwo dla Książki.
Zadanie dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

  Bibliotekanarodowlogo

 NPRC malinowy

logo msib 2    

 

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com