Wizyta Necia w bibliotece,
czyli edukacja Internetowa najmłodszych
"Jestem Necio, Necio.pl w Internecie spotkasz mnie!
Strona Necia w Internecie najfajniejsza jest na świecie."

10 lutego br. już po raz 11 obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Tym razem przebiegał on pod hasłem: "Razem tworzymy lepszy Internet". Przez cały miesiąc, można było organizować różnorodne wydarzenia, związane z nauczaniem i popularyzowaniem pozytywnych postaw i zachowań, związanych z korzystaniem z Internetu .

My postanowiliśmy przeprowadzić zajęcia dla najmłodszych. 25 lutego gościliśmy w bibliotece dwie grupy przedszkolne: Wychowanków Pani Hanny Kalinowskiej i Przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Akademia Malucha. Przygotowaliśmy dla nich spotkanie z sympatycznym Robotem Necio, który poprzez zabawę - oglądanie bajki, pt. "Mój przyjaciel Necio", słuchanie piosenki "Fajnie w Internecie" i interaktywne gry komputerowe - uczył Maluchy podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, razem z nimi formułował definicję tego słowa, pomógł im rozszyfrować, kto to są Sieciuchy i do czego możne służyć sieć Internetowa. Maluchy razem z Neciem śpiewały piosenkę, której refren pomógł Im poznać  reguły bezpieczeństwa w Internecie:

Imię - nie podaję!
Nazwisko - nie podaję!
Numer - nie podaję!
Adres - nie podaję!
Zdjęcia - nie wysyłam!
I tego się trzymam!

Necio zachęcał Dzieci aby odwiedzały jego stronę, : www.necio.pl  , na  której mogą obejrzeć ciekawe filmy, posłuchać piosenek i zagrać w gry edukacyjne.

Pod koniec spotkania Maluchy miały okazję zapoznać się z nowościami wydawniczymi. Oglądały kolorowe książeczki i wymieniały spostrzeżenia na ich temat, kilka też zabrały ze sobą do przedszkola.

mkidn 01 cmyk

Od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r.
Gminna Biblioteka Publiczna w Świerczach
realizuje zadanie, pt. Biblioteka - tu się dzieje!
w ramach Programu Partnerstwo dla Książki.
Zadanie dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

  Bibliotekanarodowlogo

 NPRC malinowy

logo msib 2    

 

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com