1wietlicadgc

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzimy 29 września. W tym roku już po raz 15. Dzień Głośnego Czytania w 2001 roku zainaugurowała Polska Izba Książki, w nawiązaniu do rozpoczętej w czerwcu 2001 roku kampanii "Cała Polska czyta dzieciom". Idea wydarzenia ma na celu propagowanie głośnego czytania dzieciom, nie tylko w domu przez rodziców, dziadków, czy rodzeństwo, ale i w szkołach, przedszkolach i bibliotekach. Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wpływa na poszerzenie zasobu ich słownictwa, sprawia, że swobodniej i chętniej się wypowiadają.

akademia2

W naszej bibliotece Dzień Głośnego Czytania świętowaliśmy 29 i 30 września. Podczas tych dni zaprosiliśmy Świetliczaki , którym przeczytaliśmy dwie wierszowane opowieści: "Marsjanie na leśnej polanie" W. Drabika, "Olaboga lewa noga" Marcina Brykczyńskiego.

krajewska2

Zorganizowaliśmy także trzy wyjścia do najmłodszych czytelników. Uczniom oddziałów przedszkolnych PSP Świercze przeczytaliśmy opowiadanie o śwince Peppie, pt. "Niecodzienna wizyta" oraz kilka wierszy Wiesława Drabika i Agnieszki Frączek.

krajewska3

U maluszków z Niepublicznego Przedszkola Akademia Malucha zrobiliśmy przegląd nowości wydawniczych dla dzieci i odczytaliśmy na głos opowiadania, pt. "Elmer słoń w kratkę" (David McKee) oraz "Muminek i zaginiona luneta" (na podstawie opowiadań Tove Jansson). Choć to czytelnicze święto obchodzimy raz w roku, jednak do głośnego czytania dzieciom zachęcamy przez cały rok.

wietlicadgc2

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com