rafalWitek1

15 września w naszej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Rafałem Witkiem, twórcą powieści i wierszy dla dzieci, Laureatem Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego i wielu innych konkursów literackich.

rafalWitek2

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z kl. III a i III b PSP w Świerczach. To była godzina dobrej literackiej zabawy. Wspólna lektura opowiadań i wierszyków, pogadanka, zagadki, czytanie na szybkość pozwoliły na atrakcyjne przedstawienie warsztatu pracy pisarza i specyfiki tego zawodu. Dzieci mogły uzyskać podstawowe informacje o gatunkach literackich i stosowanych środkach stylistycznych. Przeszły test na pamięć, uruchomiły wyobraźnię, zadawały pytania. Bezpośredni kontakt z pisarzem, ciekawa dynamiczna forma zajęć to przeżycie dla najmłodszych czytelników, a także droga do poznania i polubienia literatury.

rafalWitek3

Zapraszamy do lektury książek Rafała Witka. Są też w naszej bibliotece. 11 października premiera nowej książki autora pt : „Tresura pióra ″. To pierwszy kurs kreatywnego pisania dla wszystkich dzieci od lat 9.

rafalWitek4

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com