z1DUC2018

Dnia 11 września 2018 roku zaprosiliśmy do naszej biblioteki uczniów klasy 4 a. Spotkaliśmy się z okazji obchodzonego 8 września Międzynarodowego Dnia Alfabetyzacji, zwanego również Dniem Umiejętności Czytania, który ma na celu rozpowszechnianie programów walki z analfabetyzmem oraz propagowanie czytelnictwa i piśmiennictwa wśród społeczeństwa w każdym wieku. Święto to zostało wprowadzone      w 1966 r. przez UNESCO.

Spotkanie rozpoczęliśmy od głośnego czytania dowcipów z książki „Żarty dla całej rodziny”. Każdy z uczestników spotkania przeczytał jeden żart.

Następnie zagraliśmy w gry słowne, m.in. daliśmy uczniom zadanie wypisania na czas jak największej ilości wyrazów na daną literę, czy też wypisania wielu słów z jednego wyrazu. Poradzili sobie świetnie. Najlepszych nagrodziliśmy zakładkami do książek. Napisaliśmy też wspólnie „kilometrowy list” na temat wakacji – każdy napisał po jednym zdaniu. List zaadresowaliśmy do pana Michała – tak zadecydowali nasi goście, którzy wykazali się wyobraźnią i poczuciem humoru :).

zx2DUC2018

Na zakończenie dyrektor biblioteki pani Monika Sosnowska-Grzesiak zapoznała uczniów z dostępnymi u nas książkami ułatwiającymi proces nauki czytania. Zapraszamy do wypożyczania książek wspomagających proces czytania. Mamy szeroki wybór książek serii „Czytam sobie”. Seria przeznaczona jest dla dzieci w wieku 5-7 lat. Książki wchodzące w jej skład zostały podzielone na trzy poziomy. Poziom pierwszy – składam słowa , poziom drugi- składam zdania, poziom trzeci – połykam strony. Książki z każdego poziomu dostosowane są do umiejętności czytania i wieku dziecka.

mkidn 01 cmyk

Od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r.
Gminna Biblioteka Publiczna w Świerczach
realizuje zadanie, pt. Biblioteka - tu się dzieje!
w ramach Programu Partnerstwo dla Książki.
Zadanie dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

  Bibliotekanarodowlogo

 NPRC malinowy

logo msib 2    

 

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com