Opowieści z teczki Profesora Książeczki - spektakl Teatru Maska

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, to święto literatury dziecięcej, które nieprzypadkowo obchodzimy 2 kwietnia. Tego dnia w 1805 roku urodził się słynny duński baśniopisarz Hans Christian Andersen, autor takich klasycznych bajek jak „Brzydkie kaczątko”, „Calineczka”, „Dziewczyna z zapałkami” czy „Królowa Śniegu”.

2019DSC04022TeatrMaska

Święto uchwalono w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY, Polska sekcja tej organizacji istnieje od 1973 roku.) Dzień ten jest doskonałą okazją do organizacji różnych wydarzeń związanych z książką. W naszej bibliotece świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci z aktorami krakowskiego Teatru Maska, którzy uczniom klas I-III SP w Strzegocinie oraz przedszkolakom z Niepublicznego Przedszkola Akademia Malucha, zaprezentowali spektakl „Opowieści z teczki Profesora Książeczki”.

Tytułowy Profesor Książeczka przekonywał jak ważna jest wyobraźnia, dzięki której możemy być kim chcemy, przenosić się w różne ciekawe miejsca, a rozwijać ją możemy czytając książki. Aktorzy angażowali dzieci w przedstawienie i nawiązywali kontakt z publicznością, co spotkało się z entuzjazmem młodych widzów. Biblioteka przez chwilę była magiczną krainą wyobraźni, lasem, dworem królewskim. Na scenie pojawiały się bajkowe postaci: Czerwony Kapturek, Kopciuszek, Król, Pirat, Miś Chrapcio. Barwna scenografia, ciekawe rekwizyty, odpowiednia oprawa muzyczna, doskonała gra aktorska oraz komizm językowy wywoływały salwy śmiechu i burzę oklasków. W ten nietuzinkowy sposób aktorzy zachęcali dzieci do regularnego odwiedzani biblioteki, wypożyczania i czytania książek oraz rozwijania wyobraźni. Pamiętajmy – czytajmy naszym dzieciom 20 minut dziennie, codziennie!

Spektakl „Opowieści z Teczki profesora Książeczki” odbył się w ramach Zadania: „Biblioteka - tu się dzieje! Realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Świerczach przy dofinansowaniu MKiDN - program Partnerstwo dla książki 2019.

mkidn 01 cmyk 5

mkidn 01 cmyk

Od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r.
Gminna Biblioteka Publiczna w Świerczach
realizuje zadanie, pt. Biblioteka - tu się dzieje!
w ramach Programu Partnerstwo dla Książki.
Zadanie dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

  Bibliotekanarodowlogo

 NPRC malinowy

logo msib 2    

 

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com