nc20192

Zapraszamy do udziału w Narodowym Czytaniu Polskich Nowel, które odbędzie się dnia 6 września br. (piątek) o godz. 10:00 na terenie Młyna Gąsiorowo.

6 września br. będziemy czytać: „Dym” Marii Konopnickiej, „Katarynkę” Bolesława Prusa, „Orkę” Władysława Stanisława Reymonta, „Sachema” Henryka Sienkiewicza i „Rozdzióbią nas kruki wrony” Stefana Żeromskiego.

Finał akcji 7 września br. w Ogrodzie Saskim w Warszawie.

Zachęcamy do zabrania własnych egzemplarzy nowel, które będziemy stemplować pamiątkową pieczęcią.

Tradycja Narodowego Czytania sięga 2012 roku. Zapoczątkowało ją czytanie Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. Od tego czasu akcja zatacza coraz szersze kręgi i budzi coraz większe zainteresowanie w kraju i poza jego granicami. Podczas ostatniej edycji „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego czytane było na wszystkich kontynentach – w blisko 3000 miejscach na całym świecie, w tym w 134 poza granicami Polski, w 33 krajach, nawet na Antarktydzie.

Tegoroczna – 8 Edycja Narodowego Czytania upływa pod znakiem polskich Nowel, krótkich form literackich, niosących bogatą treść. Jak napisał Prezydent w liście przewodnim „dzieł niepowtarzalnych i – mimo niewielkich rozmiarów – doniosłych.”

mkidn 01 cmyk

Od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r.
Gminna Biblioteka Publiczna w Świerczach
realizuje zadanie, pt. Biblioteka - tu się dzieje!
w ramach Programu Partnerstwo dla Książki.
Zadanie dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

  Bibliotekanarodowlogo

 NPRC malinowy

logo msib 2    

 

JSN Decor is designed by JoomlaShine.com