Gminna Biblioteka Publiczna w Świerczach zaprasza dzieci i młodzież w wieku 7 -15 lat na spotkania zimowe w ramach "Ferii w bibliotece". Zajęcia będą odbywały się od wtorku do piątku w godz. 11:00-13:00. Startujemy 29 stycznia 2013 o godz. 11:00. Przewidywane są następujące cykle zajęciowe:
1) "Legendy polskie na scenę" - warsztaty teatralne, których celem będzie przygotowanie inscenizacji legendy o "Warsie i Sawie", oraz zaprezentowanie efektów prób młodszym kolegom z niepublicznego przedszkola Akademia Malucha.
2) "3 spotkania z X Muzą" - projekcje trzech filmów:
- "Dziecięcy samorząd",
- "Most nad Wadi",
- "Punam",
otrzymanych w ramach projektu "Ferie z filmem w bibliotece" z Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej. Dyskusja o obejrzanym materiale filmowym. Próba "nakręcenia" relacji z tych zajęć.
3) "Serfuję respektuję" - 5 lutego, obchody dnia bezpieczeństwa w Internecie. Zajęcia edukacyjno- plastyczne nt. zasad korzystania z sieci. Zajęcia prowadzone w oparciu o materiały Fundacji Orange: "3...2...1... Internet", "Owce w sieci" - zajęcia jednorazowe.
4) "Mali Architekci" - budujemy makietę naszej miejscowości. Przy okazji zapoznanie z historią Świercz, etymologia nazwy.
5) Quizy i gry planszowe - "Mistrzowie słowa", Quiz "IQ - wiem wszystko", "Quiz geograficzny" oparty o materiały z wypraw Martyny Wojciechowskiej, "Chińczyk", "Pchełki"

ZAPRASZAMY


mkidn 01 cmyk

Od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r.
Gminna Biblioteka Publiczna w Świerczach
realizuje zadanie, pt. Biblioteka - tu się dzieje!
w ramach Programu Partnerstwo dla Książki.
Zadanie dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

  Bibliotekanarodowlogo

 NPRC malinowy

logo msib 2    

 

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com