02.04.2013 - 208. rocznica urodzin Hansa Christiana Andersena

Dnia 2 kwietnia br. obchodziliśmy dwa ważne wydarzenia literackie: 208. rocznicę urodzin duńskiego bajkopisarza H. Ch. Andersena oraz Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji wybraliśmy się z wizytą do Przedszkola "Akademia Malucha", by zaprezentować przedszkolakom nowości wydawnicze z literatury pięknej dla dzieci, porozmawiać o znanych i mniej znanych baśniach H. Ch. Andersena, poczytać wybrane przez Maluchy opowiadania i wiersze.

Dzieci w skupieniu i z uwagą wysłuchały wiersza pt. "Wyspa baśni" autorstwa Andrzeja Żaka, oraz regulaminu czytania sformułowanego przez autora:

"Kto chce czytać moje wiersze,

musi nie bać się po pierwsze,

a po drugie i po trzecie,

sami to na pewno wiecie,

musi być do tego dzieckiem.

Jeśli jesteś takim Ktosiem

czytaj książkę,

bardzo proszę!"

Po "Wyspie baśni" przyszedł czas na dwa krótkie opowiadania. Wiele sympatii wzbudził Kotopies - bohater opowiadania B. Ostrowickiej, pt. "Mój kochany Kotopies" - pluszowa maskotka o kochającym, trocinowym serduszku, "ni to kot, ni to pies", oraz Hipopotam Maks z serii pt. "Świat Maksa" napisanej przez K. Zychlę. Przedszkolaki otrzymały od Wychowawczyni ciekawe zadanie. Na najbliższych zajęciach będą tworzyły ilustracje do opowiadania "Maks i tęcza". Chętnie zobaczymy efekty Ich pracy.